Yazar 12:00 E-ticaret, Sektörden Haberler

Getir, ABD’li Online Market Devi FreshDirect’i Satın Aldı!

Türkiye’nin öncü online market platformu Getir, ABD online market devi FreshDirect’i sa…

Türkiye’nin öncü online market platformu Getir, ABD pazarına büyük bir adım attı ve ünlü online market devi FreshDirect‘i satın aldığını duyurdu. Bu stratejik hamle, Getir’in küresel arenada daha da güçlenmesi ve ABD pazarında daha etkin bir şekilde varlık göstermesi için yapılan bir hareket olarak değerlendiriliyor.

FreshDirect, New York City’de kurulan ve özellikle taze ve organik ürünlerin hızlı teslimatı konusunda uzmanlaşmış bir online market devi olarak biliniyor. Ayrıca, şirket New York metropol bölgesinin yanı sıra Central New Jersey, Southern Connecticut ve Eastern Long Island bölgelerine de hizmet veriyor.

Şimdi, Getir‘in bu satın alma ile birlikte ABD pazarındaki etkisini artırması ve tüketicilere daha geniş bir ürün yelpazesi sunması bekleniyor.

Her iki şirketin yöneticileri de bu anlaşmanın her iki taraf için de büyük fırsatlar sunacağını ve tüketicilere daha iyi hizmet imkanı sağlayacağını belirtiyorlar.

Detayların henüz tam olarak ortaya çıkmadığı bu satın alma işlemi, online market endüstrisinde heyecan verici bir dönemeç olabilir. Hem Getir hem de FreshDirectin bu birleşmeyle nasıl bir sinerji yakalayacakları ve tüketicilere nasıl daha iyi hizmet sunacakları konusundaki gelişmeleri heyecanla bekliyoruz!

 

Visited 69 times, 1 visit(s) today


*E-posta listemize abone olun ve güncel kalın!
Close